MFA Leadership

  • Minister of Foreign Affairs
    SIROJIDDIN MUHRIDDIN Minister of Foreign Affairs of the Republic of Tajikistan Date of Birth: 17 February 1964; Place of Birth: Republic of Tajikistan; 1986: ....
    01.03.2013 10:10
  • Deputies of Minister
    HUSEYNZODA MUZAFFAR MAHMUROD DEPUTY MINISTER OF FOREIGN AFFAIRS OF THE REPUBLIC OF TAJIKISTAN DOB: August 18, 1975 Place of birth: Republic of ....
    01.12.2020 14:20

Gallery

Calendar