Муовинони вазир

01.03.2013 10:10

                                                                                                                                             Хусрав Нозирӣ

     Kh-Noziri_medium.jpg                                     Муовини якуми Вазири корҳои хориҷии Тоҷикистон

 

  19 апрели 1967 дар шаҳри Душанбе ба дунё омадааст.

  Соли 1991 Факултаи забонҳои Шарқи Донишгоҳи миллии Тоҷикистонро хатм намудааст.

  Сафири Фавкулъода ва Мухтори Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Ҷумҳурии Арабии Миср, аз 15 майи 2014 то 10 апрели 2019.

  Намояндаи доимии Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Иттиҳодияи Давлатҳои Арабӣ аз 13 сентябри 2015 то 10 апрели 2019.

 Сафири ғайримуқими Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Ҷумҳурии Африкаи Ҷанубӣ,  аз 4 декабри 2015 то 10 апрели 2019, Ҷумҳурии Федеративии Демократии Эфиопия, аз 27 январи 2016 то 10 апрели 2019, Ҷумҳурии Халқии Демократии Алҷазоир, аз 21 июли 2016 то 10 апрели 2019 ва Подшоҳии Марокаш, аз 26 октябри 2016 то 10 апрели 2019.

Аз августи 2013 то майи 2014 Сардори Раёсати кишварҳои Осиё ва Африкаи Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон,

Аз феврали 2013 то августи 2013 Сардори Раёсати созмонҳои байналмилалии Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон,

Аз октябри 2009 то январи 2013 Мушовири  Намояндагии доимии Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Созмони Милали Муттаҳид, Ню-Йорк,

Аз феврали 2008 то октябри 2009 Сардори Раёсати кишварҳои Аврупо ва Америкаи Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон,

Аз январи 2007 то окябри 2009 Котиби якуми Раёсати созмонҳои байналмилалии Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон,

Аз  августи 2001 то январи 2007 Котиби якуми Сафорати Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Ҷумҳурии Халқии Чин,

Аз  июли 1998 то августи 2001 Котиби якуми Раёсати кишварҳои Осиё ва Африкаи Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон,

Аз сентябри 1995 то июли 1998  Котиби дувуми Раёсати муносибатҳои ду- ва чандҷонибаи Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон,

Аз апрели 1994 то сентябри 1995 Котиби севуми Раёсати ташрифоти давлатии Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон,

Аз  ноябри 1993 то апрели 1994 Мутахассиси аршади Шуъбаи робитаҳои байналмилалии Кумитаи иҷроияи шаҳри Душанбе,

Аз августи 1991 то ноябри 1993 Ходими хурди илмии Институти осори хаттии Академияи илмҳои Ҷумҳурии Тоҷикистон,

Забонҳои русӣ, англисӣ ва арабиро медонад.

Рутбаи дипломатии Фиристодаи Фавқулъода ва Мухтори дараҷаи II дорад.

Оиладор ва соҳиби се фарзанд аст.

 

 

201303010510-170_thumb.jpg

 Саидзода Зоҳир Озод Муовини Вазири корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон

 

23 декабри соли 1957 дар Ҷумҳурии Тоҷикистон таваллуд шудааст, тоҷик, маълумоташ олӣ, Донишгоҳи давлатии ш. Кулоб, Донишгоҳи сиёсӣ – иҷтимоии       Урали Федератсияи Россия

 фаъолияти меҳнатӣ:1980-1996 Омузгори Мактаби таҳсилоти миёнаи умумӣ, Хизмат дар Қӯшунҳои ҳарбии Итифоқи Советӣ, дар ташкилотҳои комсомоливу   ҳизбӣ кор кардааст.

 Дар Вазорати корҳои хориҷӣ аз соли 1996 фаъолият дорад.

 

 

Солҳои 1996-1998

-

котиби дуюми Раёсати таҳлил ва тадқиқоти стратегии Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон, ш.Душанбе;

Солҳои 1998-2000

-

котиби якуми Раёсати Иттиҳоди Давлатҳои Мустақили Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон, ш.Душанбе;

Солҳои 2000-2002

-

сардори Раёсати Иттиҳоди Давлатҳои Мустақили Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон, ш.Душанбе;

Солҳои 2002-2008

-

мушовири Сафорати Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Федератсияи Россия, ш.Москва;

Солҳои 2008-2009

-

муовини сардори Раёсати Иттиҳоди Давлатҳои Мустақили Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон, ш.Душанбе;

19.01.2009-25.07.2012

-

сардори Раёсати Иттиҳоди Давлатҳои Мустақили Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон, ш.Душанбе;

25.07.2012-03.01.2013

-

мушовири Сафорати Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Ҷумҳурии Озарбойҷон, ш.Боку;

03.01.2013-07.08.2017


 

Аз 5.12.2017 то ҳол

Рутбаи дипломатии

Оиладор, соҳиби

-


 

-

Сафири Фавқулодда ва Мухтори Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Ҷумҳурии Озарбойҷон, ш.Боку;

Муовини вазири корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон, ш.Душанбе.

Фиристодаи Фавқулода ва Мухтори дараҷаи 2 дорад.

3 фарзанд


 

 


 

ҲУСЕЙНЗОДА МУЗАФФАР МАҲМУРОД
МУОВИНИ ВАЗИРИ КОРҲОИ ХОРИҶИИ ҶУМҲУРИИ ТОҶИКИСТОН



Муовинони вазир18 августи соли 1975 дар Ҷумҳурии Тоҷикистон таваллуд шудааст,  тоҷик, маълумоташ олӣ. Рутбаи дипломатии Фиристодаи Фавқулода ва ваколатдори дараҷаи 1 дорад.

Маълумот:

Солҳои 1992- 1997- донишҷӯи Донишгоҳи миллии Тоҷикистон;
Солҳои 1997-1999- шунавандаи Академияи дипломатии Вазорати корҳои хориҷии Федератсияи Россия;

ФАЪОЛИЯТИ МЕҲНАТӢ:

Солҳои 1999-2000- Муовини Сардори Раёсат- Оҷонсӣ доир ба дастгирӣ ва рушди соҳибкории хурди назди Ҳукумати Ҷумҳурии Тоҷикистон;

 Солҳои 2000-2002 - котиби саввум, котиби дуввуми Раёсати кадрҳои Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон;

Солҳои 2002-2005 - котиби дуввуми Сафорати Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Шоҳигарии Белгия;
Солҳои 2005-2008- мудири шӯъбаи созмонҳои минтақавӣ ва байналмилалии Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон;

Солҳои 2008-2011- Сардори Раёсати созмонҳои  байналмилалии Вазорати корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон;

Солҳои 2011-2016- Сафири Фавқулода ва Мухтори  Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Ҷумҳурии Ӯзбекистон;
Солҳои 2014-2016- Сафири Фавқулода ва Мухтори  Ҷумҳурии Тоҷикистон дар Малайзия, бо қароргоҳ дар ш. Тошканд;

Аз 29 марти соли 2016 Муовини вазири корҳои хориҷии Ҷумҳурии Тоҷикистон;
Забонҳои русӣ ва англисиро медонад.
Оиладор, соҳиби 3 фарзанд.

 

 

Нигористон

Тақвим